Jaką kawę wybrać w upalne dni?

Kawa to napój, który jest przez wiele osób nadużywany. Picie kawy w dużych ilościach jest bardzo niezdrowe i może powodować różne zaburzenia zdrowotne. Jednak jeśli pije się kawę z umiarem to będzie miała bardzo dobry wpływ na ludzki organizm. Zaleca się picie dziennie około 3 filiżanek kawy.

Jeśli jednak na dworze panuje upał to nie zawsze jest ochota na picie ciepłych napojów. Wszyscy szukają orzeźwienia i ochłody. W takie dni należy pić znaczne ilości wody, jednak świetnie pragnienie ugasi również mrożona kawa.

Jak przygotować mrożoną kawę?

Przygotowanie mrożonej kawy nie jest skomplikowane i niekoniecznie trzeba wybierać się do drogich restauracji, aby móc napić się mrożonej latte.

Można przygotować ją w prosty sposób w domowym zaciszu. Najlepiej smakuje przygotowana w specjalnych szklankach. Szklanki do kawy mrożonej możemy kupić praktycznie w każdym większym sklepie. Są to przeźroczyste, wysokie szklanki.

Szklanki napełniamy w 3/4 mlekiem, a następnie wlewamy ok. 30-40 ml przygotowanej wcześniej mocnej kawy – najlepiej espresso. Kawę uzupełniamy kostkami lodu. W kawiarniach wykorzystywana jest kruszarka do lodu, w domu możemy przygotować kostki lodu znacznie wcześniej w zamrażalniku.

Wierzch kawy można udekorować na przykład bitą śmietaną, posypaną drobno startą czekoladą. Taka kawa to niezła bomba kaloryczna, jednak od czasu do czasu każdy może pozwolić sobie na odrobinę przyjemności i pyszny deser.