Witamy w hotelu

Wakacje, wyjazdy służbowe, rocznice ślubu, wyjazdowe imprezy integracyjne, czy też odwiedziny u dalekiej rodziny – wszystkie te okazje łączy jedna wspólna cecha w postaci konieczności skorzystania z zakwaterowania w hotelu. Wydaje się to być banalną i bardzo prozaiczną rzeczą. Nie wszyscy jednak mieli okazje w życiu korzystać z tej formy noclegu, a co za tym idzie nie mogą znać wszystkich zasad hotelowego życia.

Na początek rejestracja

A te trzeba przyswajać już od momentu przekroczenia progu danego obiektu. Na początek świeżo upieczonego rezydenta czeka spotkania z obsługą recepcji. I tu ważna uwaga – jeśli recepcja jest pusta to trzeba przywołać pracownika, wykorzystując do tego celu dzwonek hotelowy, jaki z pewnością będzie stał na kontuarze.

Po pojawieniu się pracownika należy przedstawić swoje oczekiwania co do pokoju, a po jego wyborze dokonać rejestracji, przedstawiając swój dowód osobisty. Następnie, z kluczem w jednej ręce i bagażami w drugiej trzeba podążyć do drzwi, zgodnych ze wskazanym numerem.

Spokój w pokoju

Wizyta w pokoju może stanowić niespodziankę – w zależności od tego jaki jest standard pokoju może to być niespodzianka miła, bądź też przykra. Na gościa hotelowego czeka zazwyczaj łóżko z czystą pościelą, ręczniki i jednorazowe kosmetyki do kąpieli w łazience, a także darmowa woda na stoliku i barek z procentowymi napojami i przekąskami, za które – jeśli skusiliśmy się na ich spożycie – należy zapłacić przy wymeldowywaniu się z pobytu.

Co jeszcze powinien wiedzieć gość?

Decydując się na skorzystanie z hotelu każdy powinien zdobyć informację o tym, do której godziny trwa doba hotelowa, jakie są regulacje odnośnie wracania do hotelu w godzinach nocnych, a także czy żywienie, obejmujące zazwyczaj obiad, kolację i śniadanie w dniu następnym, jest w cenie pobytu. Z takim kompletem wiedzy nic nie powinno zaskoczyć nawet osoby, która do hotelu przybyła po raz pierwszy w życiu.