Jakie wyposażenie powinien mieć mikser Kenwood

Jeżeli posiadamy już rozdrabniacz i porządny blender, to warto wybrać mikser kenwood z podstawowymi końcówkami. Jeżeli planujemy korzystać z miksera przynajmniej raz w tygodniu, to warto wybrać taki model, który ma specjalną misę. Na naszym rynku dostępne są nowoczesne miksery Kenwood z wagą elektroniczną, które pomogą nam z aptekarską dokładnością odmierzyć składniki.

Dodatkowe zabezpieczenia

miksery kenwoodDobry mikser Kenwood powinien mieć porządne zabezpieczenia. W dzisiejszych czasach standardem jest nie tylko zabezpieczenie przed wyjęciem mieszadeł, ale również zabezpieczenie przed przegrzaniem. W nowoczesnych mikserach Kenwood silnik może wyłączyć się automatycznie, jeżeli urządzenie pracować będzie zbyt długo. Jest to bardzo przydatne zabezpieczenia zwłaszcza przy stacjonarnych mikserach, ponieważ po odejściu od urządzenia możemy zapomnieć je po prostu wyłączyć. Dobry mikser powinien mieć także specjalny przycisk zwalniający końcówki. Takie proste rozwiązanie niemal całkowicie eliminuje problem wypadających końcówek, które są zmorą wielu starszych mikserów.

Misa ze stojakiem

Profesjonalne miksery Kenwood powinny posiadać także specjalnie zaprojektowane misy ze stojakiem, dzięki czemu zarówno ugniatanie jak i mieszanie składników nie będzie żadnym wyzwaniem. Na rynku możemy spotkać nie tylko plastykowe, ale również metalowe misy o różnorodnej pojemności. Warto rozglądać się za takimi misami, które mają dołączoną pokrywkę, dzięki której będziemy mogli swobodnie przechowywać produkty w lodówce lub zamrażarce.